Základní škola Podbřezí

V současné době dochází v mnoha obcích, které jsou mimo jiné také provozovatelé škol a mateřských školek, k důsledným opatřením pro snížení nákladů na vytápění těchto objektů. Stejnou snahu mají i v obci Podbřezí v podhůří Orlických hor, kde klimatické podmínky ještě umocňují nároky na vytápění objektů.

Obec Podbřezí se rozhodla projekt řešit komplexně a snížit náklady na vytápění jednak nainstalováním tepelných čerpadel PZP, ale také stavebními úpravami, které celkově v budoucnu sníží energetickou náročnost školy a nově vybudované mateřské školky. Pro vytápění a stavební úpravy byly firmami Jiří Vik-Tepelná technika a Ateliér Zídka-Architektonická kancelář vypracovány projekty. Realizace úsporných opatření je rozdělena do několika etap.

Tepelná ztráta celého objektu po realizaci stavebních úprav byla vypočtena na 59,2 kW. V první etapě bude objekt využíván částečně a tepelná ztráta bude 27,7 kW. Na etapy je rozdělená také instalace tepelných čerpadel vzduch-voda. V první etapě bylo instalováno jedno tepelné čerpadlo vzduch voda HP3AW 30 SB. Druhé tepelné čerpadlo vzduch voda bude realizováno v další etapě stavby. Po dokončení realizace budou tepelná čerpadla zapojena do kaskády a budou natápět akumulační nádobu o objemu 600 litrů. Z akumulační nádoby je rozvod veden do tří topných okruhů, z čehož jeden je směšovaný pro podlahové vytápění.

 

Napište nám o kalkulaci nezávazně a zdarma

 

 
vyrobilo NetAction.cz