Základní škola a mateřská škola Lužná

Základní škola a mateřská škola Lužná se nachází v obci Lužná v těsné blízkosti okresního města Rakovník. Budovu obklopuje prostorná školní zahrada se vzrostlými stromy, které v období léta poskytují příjemný stín.

V objektu byly instalovány tři kotle na tuhá paliva a teplovodní otopná soustava s ocelovým rozvodem a ocelovými článkovými otopnými tělesy. V suterénu původní budovy byly instalovány tři kotle VSB IV, každý o výkonu 365 kW.

Všechny části objektu jsou vytápěny teplovodním tlakově propojeným systémem z objektové kotelny na tuhá paliva (umístěné v suterénu hlavní budovy a spojovací části) s projektovaným teplotním spádem do 90/70°C. V objektové kotelně je strojovna instalací, ve které je topná voda rozdělována do pěti hlavních využívaných topných větví pro samostatné napájení jednotlivých hlavních částí objektu. Pomocí samostatných páteřových topných větví je topná voda rozvedena z kotelny do topných sekcí budovy převážně v suterénních prostorách a pro hlavní část objektu a pro přístavbu školní kuchyně s jídelnou jsou dále instalovány podružné rozdělovače topné vody.

Předmětem zakázky bylo řešení instalace nové otopné soustavy včetně zdroje tepla, kaskády šesti tepelných čerpadel vzduch-voda o celkovém výkonu 198 kW (při A2/W50) s bivalentním elektrickým kotlem o výkonu 144 kW. Tepelná čerpadla SPLIT HP3AW36SB jsou tvořena vnější a vnitřní částí. Nově je navržena teplovodní otopná soustava s parametry na provoz s tepelným čerpadlem. Na soustavu budou napojena desková ocelová otopná tělesa.

 

Napište nám o kalkulaci nezávazně a zdarma

 

 
vyrobilo NetAction.cz