Tepelná čerpadla PZP vyhovují podmínkám dotačního programu NZÚ

Program Nová zelená úsporám brzy přivítá žádost o dotaci s pořadovým číslem 500. Celková alokace už překročila 120 milionů korun. Detailní informace o programu zazněly na semináři Státního fondu životního prostředí pro odbornou veřejnost v rámci stavebních veletrhů v Brně.
 

První žádosti mohou být schváleny již v květnu

„Zájem odpovídá našim předpokladům. Neváhejte s podáním žádosti – program bude podle všeho úspěšně vyčerpán. Letos je k dispozici 1,9 miliard korun,“ říká ředitel Státního fondu životního prostředí Petr Valdman.
 
První úspěšné žádosti by mohly být schváleny už v květnu. Nová zelená úsporám byla přitom spuštěna na začátku dubna. Podporuje hlavně zateplování rodinných domů, výměnu oken a dveří, výstavbu tzv. pasivních domů a výměnu starých energetických kotlů za úsporná tepelná čerpadla.
 
Oproti loňskému roku, kdy proběhla první výzva programu, obsahuje ta aktuální několik změn. Všechny informace jsou k dispozici na regionálních pracovištích SFŽP. Příkladem je povinnost dodat všechny potřebné podklady k elektronické žádosti do tří dnů.
 
Na brněnském semináři byly představeny i příklady použití peněz z programu Nová zelená úsporám. Jsou k dispozici na internetových stránkách fondu. Platí, že i letošní výzva dokáže financovat až nadpoloviční část investic do opatření, která žadatelům sníží náklady na vytápění a ušetří tak do budoucnosti náklady na stále dražší energie.
 
Podporovány jsou pouze technologie zapsané do Seznamu výrobků a technologií (SVT). Tepelná čerpadla se značkou PZP splňují podmínky programu Nová zelená úsporám a všechny naše výrobky jsou v programu zařazeny.
 
vyrobilo NetAction.cz