Reference

Změna vytápění dvougeneračního rodinného domu

Tepelné čerpadlo:           vzduch-voda DYNAMIC 8 – 22 kW s modulovaným výkonem
Místo realizace:               Broumov, okres Náchod
Rok instalace:                  2017
 
Vytápěná plocha:            240 m2 (dvougenerační rodinný dům), vypočtená tepelná ztráta 18 kW
Otopná soustava:           radiátory s teplotním spádem 55/45°C
Příslušenství:                   akumulační nádoba 200 l, záložní elektrokotel 2 x 6,0 kW
 
Popis instalace:
Tento dům byl původně vytápěn kotlem na tuhá paliva. Důvodem změny bylo každoroční skládání 60 až 80q hnědého uhlí a neustálé ruční přikládání. Pro teplené čerpadlo se majitelé rozhodli z důvodu automatického provozu a velmi nízkých provozních nákladů. Při pořízení využili možnosti kotlíkových dotací.
 
Tepelné čerpadlo DYNAMIC 8 – 22 kW bylo navrženo jako hlavní zdroj vytápění celého rodinného domu s možností budoucího ohřevu teplé vody. Ohřev vody byl zatím ponechán v samostatných el. bojlerech. Rozhodnutí pro značku PZP bylo především z důvodu záruky 5 let, dálkové správy přes internet a následného profesionálního servisu. Samozřejmostí je dosažení velmi nízkých provozních nákladů a tichý provoz tepelného čerpadla.
 
Odborná instalace byla provedena v lednu roku 2017. Při instalaci bylo tepelné čerpadlo připojeno na internet pro možnost dálkové správy. Ovládání na dálku zákaznice využila hned druhý den, kdy měla požadavek na zvýšení pokojové teploty. Servisní technik PZP se vzdáleně připojil k tepelnému čerpadlu, zhodnotil nastavení a ke spokojenosti zákaznice navýšil ekvitermní křivku.  
 

 

Napište nám o kalkulaci nezávazně a zdarma

 

 
vyrobilo NetAction.cz