PZP nepřestává inovovat, díky tomu roste

Před pětadvaceti lety začínali v malé dílně výrobou jednoduchých rozvaděčů a elektrokotlů, dnes značka PZP představuje široké spektrum aktivit a ve třech výrobních závodech, v Dobrém, Semechnicích a Dobrušce na Rychnovsku, zaměstnává více než 150 pracovníků. Při pohledu na firmu se dnes ani nechce věřit, že její zakladatelé v začátcích po jednání s dodavateli a zákazníky svlékli saka, oblékli montérky a pustili se sami do práce.

V současné době má společnost čtyři hlavní oblasti výroby. Většina lidí se pod značkou PZP vybaví zejména tepelná čerpadla, která firma dodává nejen na český trh, ale také do Švýcarska a zemí Evropské unie, jako je Německo či Rakousko. Do svých tepelných čerpadel si PZP vyrábí vlastní elektrické rozvaděče a řídicí systémy, které dodává i do dalších odvětví. Rozvaděče z PZP zajišťují řízení textilních a tiskařských strojů, provozních a výrobních procesů v pivovarech, cukrovarech i jiných odvětvích průmyslu po celém světě.

S výrobou rozvaděčů a tepelných čerpadel souvisí i výroba mechanických částí těchto zařízení. O ně je na trhu nebývalý zájem, a firma se proto rozhodla vybudovat v Dobrušce nový výrobní provoz na zpracování plechu, kde bude umístěna technologie pro laserové vyřezávání plechových dílců, následné zpracování na ohraňovacích lisech a automatická prášková lakovna. Díky tomu bude moci společnost pružněji reagovat na požadavky klientů, ať už půjde o možnosti nabízených služeb, či termíny dodání.

Dalším výrobním oborem firmy PZP je výroba vakuových zařízení. I tato divize v poslední době zažívá neobyčejný nárůst výroby. A není se čemu divit. Vakuová technologie má stále větší využití, ať už se jedná o vědu a výzkum, či o výrobní procesy, jako je povlakování řezných a obráběcích nástrojů, pokovování plastů, skel a jiných materiálů. Vakuová zařízení PZP jsou také hojně využívána k tepelnému zpracování kovů.

Za úspěchy značky PZP stojí vlastní vývoj a trvalý důraz na inovace. Konstruktéři neustále hledají nová a originální řešení, která zlepší efektivitu a kvalitu výroby. Technologické vybavení, rozsáhlé výrobní prostory, dobrá organizace výroby spojená s umem a zručností pracovníků a dlouhodobá ekonomická stabilita firmy jí umožňují realizaci zakázek velkého rozsahu. Zákazníky firmy PZP jsou jednotlivci, malé a střední firmy s regionální působností i velké nadnárodní společnosti a koncerny s celosvětovým dosahem.

Související soubory

 
vyrobilo NetAction.cz