Tepelná čerpadla PZP - naše produkty

Vyrábíme dva systémy tepelných čerpadel

Tepelná čerpadla systém vzduch - voda: zbytkové přírodní teplo získávají z okolního vzduchu pomocí venkovní jednotky.

Tepelná čerpadla systém země - voda: zbytkové přírodní teplo získávají ze země pomocí sondy umístěné v zemním vrtu.

Pošlete nám nezávaznou poptávku

Nejste si jistí výběrem tepelného čerpadla pro váš objekt? Použijte náš nezávazný formulář a napište nám. Rádi Vám pomůžeme vybrat správný model.

Poslat poptávku

Jak funguje tepelné čerpadlo?

Tepelné čerpadlo pro svůj provoz využívá přírodní teplo, které získává ze svého okolí (země, vzduch nebo voda). Princip tepelného čerpadla lze rozdělit na tyto čtyři fáze:

  1. Získání tepla z okolí - chladivo (kapalina) pomocí výměníku odebere teplo ze svého okolí (teplo ze země, vzduchu nebo vody - dle systému tepelného čerpadla) a přemění se na plynné skupenství. Teplo je pak v tomto stavu přepraveno do samotného tepelného čerpadla.
  2. Komprese - v tepelném čerpadle je plynné chladivo prudce stlačeno a díky kompresi (fyzikální princip komprese - při vyšším tlaku stoupá teplota) rychle zvýší svou teplotu.
  3. Předání tepla - zahřáté chladivo pak pomocí výměníku předá své teplo topné vodě, která jde dále např. do radiátorů, podlahového vytápění, bojleru nebo bazénu.
  4. Ochlazené chladivo poté z výměníku putuje dále do výměníku, kde znovu získá teplo ze svého okolí.

Tento jednoduchý princip se poté znovu opakuje.

Výhody tepelných čerpadel

Levné teplo

Tepelná čerpadla využívají přírodní teplo, které si zdarma „půjčují“ ze svého okolí. Jediné náklady jsou spojeny s elektrickou energií, která je potřeba pro provoz tepelného čerpadla.

Ekologický provoz

Tepelné čerpadlo svým provozem nijak nezatěžuje životní prostředí. Teplo si bere ze svého okolí a pomocí tepelných ztrát domu ho vrací zpět do přírody.

Finanční návratnost

Díky nízkým provozním nákladům představuje tepelné čerpadlo krátkou dobu návratnosti prvotní finanční investice.

Úspornost

V porovnání s jinými konvenčními zdroji tepla, které z jedné kilowatthodiny spotřebované primární energie dodají vždy méně než jednu kilowatthodinu tepla, tepelné čerpadlo z 1 kWh spotřebované elektrické energie vyrobí 4 až 5 kWh tepla. Po celý rok tak vytápí a ohřívá vodu maximálně úsporně a šetrně k životnímu prostředí.

Mohlo by vás zajímat

Tepelná čerpadla jako efektivní zdroj tepla

Tepelná čerpadla patří k nejekonomičtějším zdrojům tepla budoucnosti. Jako zdroj energie využívají přírodní teplo z okolního vzduchu nebo geotermální energii akumulovanou v zemi nebo spodní vodě. Jedná se tedy o velmi efektivní zdroj tepla s nízkými provozními náklady.

 

Nezávazná poptávka

Máte zájem o nezávaznou cenovou kalkulaci tepelného čerpadla? Vyplňte náš formulář a pošlete nám nezávaznou poptávku.

Poslat nezávaznou poptávku

Potřebujete radu?

+420 733 166 183 - servis

info@pzpheating.cz

Napište nám Váš dotaz rádi vyřídíme.

Co nám může pomoci s dotazem?

Zkuste nám co nejlépe popsat situaci. Kde zvažujete instalaci? V jakém městě? Jak velký objekt? Prostě cokoliv, co by nám mohlo pomoci při počátečním seznámení s projektem.

Položky označené * jsou povinné


Zasláním formuláře souhlasíte s uchováváním osobních údajů v souladu s ustanovením § 5, odst. 2 zákona č.101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů. Souhlasíte s tím, aby Vaše osobní údaje, které tímto poskytujete naší společnosti , byly zpracovány a vedeny v elektronické databázi, pouze pro účely výběrových řízení a maximálně po dobu 1 roku. Souhlas může být kdykoliv písemně nebo elektronicky odvolán.