Jaké jsou dotace na tepelná čerpadla v roce 2021?

Jaké jsou dotace na tepelná čerpadla v roce 2021?

Kotlíkové dotace POKRAČUJÍ

V roce 2020 proběhla třetí a poslední vlna kotlíkových dotací. Majitelé starých kotlů na tuhá paliva mohli požádat o poměrně velkorysý příspěvek 127 500 Kč na nový a moderní zdroj tepla. 

Tento dotační program skončil a nahradit jej má nástupnický program OPŽP 2021–2027. V současnosti je již zpracován návrh k tomuto programu, ve kterém jsou definovány základní oblasti podpory pro dotčené období.

Kotlíkové dotace 2021

Jinými slovy, počítá se s dalším pokračováním kotlíkových dotací i v následujících létech. Celý program OPŽP 2021–2027 má být schválen nejpozději počátkem druhého pololetí 2021, takže s vyhlášením nového kola dotací na výměnu starých kotlů na pevná paliva lze počítat nejdříve na konci tohoto roku.

Dotace má být opět poskytována prostřednictvím krajských úřadů. Reálně lze počítat s vyplácením dotací konečným příjemcům někdy v polovině 2022.

O celkové výši alokované částky na dotace se zatím spekuluje. Reálné částky se pohybují v rozmezí 6 až 10 mld. Kč.

Napište nám Váš dotaz rádi vyřídíme.

Položky označené * jsou povinné


Zasláním formuláře souhlasíte s uchováváním osobních údajů v souladu s ustanovením § 5, odst. 2 zákona č.101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů. Souhlasíte s tím, aby Vaše osobní údaje, které tímto poskytujete naší společnosti , byly zpracovány a vedeny v elektronické databázi, pouze pro účely výběrových řízení a maximálně po dobu 1 roku. Souhlas může být kdykoliv písemně nebo elektronicky odvolán.