Základní škola Nový Hrádek s využitím tepelných čerpadel vzduch-voda typu DYNAMIC

Základní informace o instalaci tepelného čerpadla

Tepelné čerpadlo: vzduch-voda 4 x HP3AWX 16 DYNAMIC
Místo realizace: Nový Hrádek, Královéhradecký kraj
Rok instalace: 2018
Tepelný výkon objektu: 58,86 kW (venkovní výpočtová teplota -18°C)
Výstupní teplota: 63°C
Ohřev teplé vody: v lokálně umístěných elektrických zásobnících teplé vody
Příslušenství: akumulační nádoba 300 l, záložní elektrokotel 72 kW
Využití: vytápění, možnost ohřevu teplé vody
Další technologie:  

Pošlete nám nezávaznou poptávku

Můžete nám také poslat poptávku nebo se na cokoliv zeptat pomocí jednoduchého formuláře.

Poslat poptávku

Popis instalace tepelných čerpadel DYNAMIC

Základní škola obce Nový Hrádek je právním subjektem od 1. ledna 1995. Její součástí jsou základní škola a školní družina. Základní škola má 1. i 2. stupeň a tento stav je neměnný i v době, kdy na jiných školách v oblasti Orlických hor byl 2. stupeň zrušen. Odborné učebny pro 2. stupeň tu naopak byly modernizovány.

Výměna zdroje tepla za tepelné čerpadlo v ZŠ Nový Hrádek

Objekt byl vytápěn teplovodní akumulační kotelnou a akumulačními kamny. Projekt řešil výměnu zdroje tepla a výměnu elektrických akumulačních kamen za teplovodní systém vytápění s tepelnými čerpadly vzduch-voda jako novým zdrojem tepla.

Zdroj tepla

Pro vytápění je instalována kaskáda 4 ks invertorových tepelných čerpadel vzduch-voda o výkonu jednoho 16 kW. Jako záložní zdroj tepla je elektrokotel o výkonu 72 kW. Zdroj tepla slouží pro ohřev topné vody a pracuje s ekvitermní regulací.

Tepelná čerpadla jsou umístěna na střeše objektu dle projektové dokumentace. Tepelné čerpadlo je navrženo s odděleným kondenzátorem. Na půdě školy je vybudována místnost, kde jsou umístěny kondenzátory tepelných čerpadel, které jsou s venkovními jednotkami propojeny chladivovým potrubím. Z této místnosti je vedeno teplovodní potrubí do 1.PP do technické místnosti, kde je umístěna akumulační nádoba, elektrické rozvaděče tepelných čerpadel a bivalentní zdroj tepla o výkonu 72kW.

Tepelná čerpadla výrobní řady DYNAMIC jsou navržena ve venkovním kompaktním provedení monoblok s invertorovou technologií. Každé tepelné čerpadlo disponuje vysokým topným faktorem až 5,06. Hodnoty hluku tepelného čerpadla PZP DYNAMIC jsou hluboko pod limitními hodnotami. Akustický tlak ve vzdálenosti 3 m od jednotky HP3AWX 16 DYNAMIC je 35 dB.

Pošlete nám nezávaznou poptávku

Můžete nám také poslat poptávku nebo se na cokoliv zeptat pomocí jednoduchého formuláře.

Poslat poptávku

Nezávazná poptávka

Máte zájem o nezávaznou cenovou kalkulaci tepelného čerpadla? Vyplňte náš formulář a pošlete nám nezávaznou poptávku.

Poslat nezávaznou poptávku

Potřebujete radu?

+420 494 664 203

info@pzpheating.cz

Napište nám Váš dotaz rádi vyřídíme.

Položky označené * jsou povinné


Zasláním formuláře souhlasíte s uchováváním osobních údajů v souladu s ustanovením § 5, odst. 2 zákona č.101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů. Souhlasíte s tím, aby Vaše osobní údaje, které tímto poskytujete naší společnosti , byly zpracovány a vedeny v elektronické databázi, pouze pro účely výběrových řízení a maximálně po dobu 1 roku. Souhlas může být kdykoliv písemně nebo elektronicky odvolán.