Nezávazná poptávka

Naše tepelná čerpadla PZP

Tepelná čerpadla PZP splňují všechny vaše nejnáročnější požadavky. Vyrábíme si je sami v Dobrém u Dobrušky a jsme schopni reagovat na specifické požadavky trhu. Tady se dozvíte, proč jsou naše tepelná čerpadla špičkové kvality a co všechno naše…

Potřebujete radu?

+420 494 664 203/ Po–Pá: 8–16 h

info@pzpheating.cz

V čem jsou tepelná čerpadla PZP lepší? Aneb technologické řešení našich čerpadel

Chytrá regulace

Správná regulace výkonu tepelného čerpadla je základ. Na co všechno naše čerpadla dávají pozor a čím vším se řídí?

  • Anticyklická ochrana
  • Regulace teploty podle venkovní teploty
  • Časové programy pro přípravu teplé vody
  • Možnost řídit provoz čerpadla externím signálem
  • Nezávislé řízení topných okruhů
  • Blokování provozu doplňkového zdroje tepla
  • Řízení směšovacích ventilů pomocí tříbodových servopohonů
  • Automatická ochrana proti “zalehnutí” čerpadel
  • Kontrola sledu fází a kontrola podpětí nebo přepětí napájení
Chytrá regulace
Ovládejte tepelné čerpadlo na dálku

Ovládejte tepelné čerpadlo na dálku

Tepelná čerpadla PZP jsou standardně vybavena regulátorem CP-1051, který obsahuje internetový komunikační systém. Tento regulátor je síťové zařízení s vlastní IP adresou. Pomocí této IP adresy je pak možné se s regulátorem na dálku spojit a zobrazit webové rozhraní ovládání regulátoru respektive tepelného čerpadla v internetovém prohlížeči. Toto spojení lze uskutečnit z počítače, notebooku, tabletu, smartphonu atd. Servisní technik potom může prostřednictvím počítače Váš topný systém nastavovat, kontrolovat a na dálku diagnostikovat. Vy sami pak můžete, ať jste kdekoliv, kontrolovat provozní stav systému, nebo jej přímo ovládat.

Efektivní systém odtávání

Odtávání výparníku sehrává výraznou roli v celkovém provozním topném faktoru. Díky inteligentnímu řízenému procesu odtávání jsou tepelná čerpadla PZP schopna poskytovat stálý potřebný výkon. Naše výzkumné a vývojové oddělení přišlo s unikátním řešením a to je odtávání řízené podle skutečné potřeby.

FROST CONTROL pro optimalizaci četnosti odtávání a doby trvání – množství námrazy na výparníku vyhodnocujeme na základě následujících veličin: teplota a vlhkost vzduchu vstupující do výparníku, teplota povrchu výparníku, kondenzační a vypařovací teplota, chladicí výkon kompresoru.

Efektivní systém odtávání
Ekodesign a energetické štítky

Ekodesign a energetické štítky

Energetické štítky známe z žárovek, televizorů, ledniček a praček. Vycházejí ze směrnice o ekodesignu, která je platná v Evropské unii. Určuje požadavky na energetickou účinnost různých produktů relevantních z hlediska spotřeby energie. Takové značení by mělo na první pohled informovat o skutečné energetické účinnosti daného produktu, sloužit pro vzájemné porovnání zařízení mezi sebou a nutit výrobce a distributory k vyvíjení ještě účinnějších systémů. Štítky energetické účinnosti poskytují dobré vodítko. Rozhodnutí o nákupu nového vytápění byste však neměli udělat pouze na základě označení. Topné systémy jsou složité a jejich účinnost je ovlivněna nejen jednotlivými výrobky, ale také dokonalým sladěním všech komponent.

Energetický štítek pro tepelná čerpadla

Štítky využívají řazení do skupin pomocí písmen a barev. Hodnocení tepelných čerpadel k vytápění se provádí zařazením do devíti tříd účinnosti. A++ platí jako nejlepší třída energetické účinnosti a G označuje přístroje s výrazně horšími vlastnostmi. Od roku 2019 se bude navíc objevovat i známka A+++. Třídy energetické účinnosti se u tepelných čerpadel určí na základě ročního topného faktoru SCOP. Ten závisí jednak na klimatické oblasti a jednak na potenciálním topném systému.

SG Ready - připraven pro využití inteligentních sítí

„SG Ready“ (Smart Grid) je inteligentní varianta řízení dle tarifu elektrické energie.

Další úspory provozních nákladů umožňuje napojení fotovoltaického zařízení. Elektřina, která se tímto způsobem vyrobí, se využije například pro provoz kompresoru, regulace, čerpadel nebo ventilátoru.

SG Ready - připraven pro využití inteligentních sítí

Napište nám Váš dotaz rádi vyřídíme.

Položky označené * jsou povinné


Zasláním formuláře souhlasíte s uchováváním osobních údajů v souladu s ustanovením § 5, odst. 2 zákona č.101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů. Souhlasíte s tím, aby Vaše osobní údaje, které tímto poskytujete naší společnosti , byly zpracovány a vedeny v elektronické databázi, pouze pro účely výběrových řízení a maximálně po dobu 1 roku. Souhlas může být kdykoliv písemně nebo elektronicky odvolán.