Tepelné čerpadlo po 7 letech provozu

Tepelné čerpadlo po 7 letech provozu

31/08/2020

Rodinné domy

Starší rodinný dům byl vytápěn kotlem na tuhá paliva se spotřebou 70 q hnědého uhlí

Z důvodu velmi levné elektřiny se zákazník v roce 1994 rozhodl pro zrušení kotle na tuhá paliva s ručním přikládáním a instaloval elektrický kotel. Náklady na vytápění a ohřev teplé vody činily 18.000 Kč. Postupem času a vlivem zdražování si zákazník od roku 2004 vede podrobnou statistiku spotřeby elektrické energie. V roce 2012 náklady na elektřinu přesáhly 70.000 Kč.

Instalace tepelného čerpadla

Majitel proto začal řešit možnou úsporu, rozhodoval se mezi zateplením s investicí cca 320.000 Kč s předpokládanou úsporou 30 % nebo instalací tepelného čerpadla s předpokládanou úsporou 50 %. V roce 2013 instaloval tepelné čerpadlo vzduch-voda AWX14 od české firmy PZP HEATING a.s. Cena instalace „na klíč“ včetně ohřevu teplé vody činila 260.000 Kč. Nyní realizaci považuje za nejlepší rozhodnutí a tepelná čerpadla PZP všem doporučuje.


Parametry rodinného domu:

  • vytápěná plocha 200 m2,
  • radiátory do 55°C,
  • dřevěná okna,
  • tepelné čerpadlo PZP AWX14,
  • venkovní bazén,
  • nezatepleno.

Pošlete nám nezávaznou poptávku

Můžete nám také poslat poptávku nebo se na cokoliv zeptat pomocí jednoduchého formuláře.

Poslat poptávku

Měsíční spotřeby elektrické energie v kWh – originál zápisu od majitele:

Graf ročních nákladů a spotřeby elektrické energie před instalací a po instalaci TČ:

Pokles spotřeby elektrické energie o více než 60 %

Z grafu vyplývá, že zákazníkovi klesla spotřeba elektrické energie nad jeho očekávání. V některých letech o více než 60 %.

I vzhledem k ročnímu růstu cen elektrické energie, zákazník od instalace tepelného čerpadla PZP ušetřil 250.000 Kč. Za dobu provozu tepelného čerpadla nebyl nutný žádný servisní zásah.

Prokázaná návratnost investice do 7 let

Prokazatelně lze říci, že investice do kvalitního tepelného čerpadla není utopie a vyplatí se i pro starší nezateplené rodinné domy s prokázanou návratností do 7 let provozu.

Jedna rada na závěr přímo od majitele: „Vybírejte pouze kvalitní tepelné čerpadlo od renomovaného výrobce, profesionální instalační firmu a budete spokojeni!“

Pošlete nám nezávaznou poptávku

Můžete nám také poslat poptávku nebo se na cokoliv zeptat pomocí jednoduchého formuláře.

Poslat poptávku

V dalším článku Vás necháme nahlédnout do toho, jak šel čas s tepelnými čerpadly PZP.

Napište nám Váš dotaz rádi vyřídíme.

Položky označené * jsou povinné


Zasláním formuláře souhlasíte s uchováváním osobních údajů v souladu s ustanovením § 5, odst. 2 zákona č.101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů. Souhlasíte s tím, aby Vaše osobní údaje, které tímto poskytujete naší společnosti , byly zpracovány a vedeny v elektronické databázi, pouze pro účely výběrových řízení a maximálně po dobu 1 roku. Souhlas může být kdykoliv písemně nebo elektronicky odvolán.