Hlučné tepelné čerpadlo ve Vašem okolí

Hlučné tepelné čerpadlo ve Vašem okolí

26/07/2020

Tepelná čerpadla a hluk

Autor článku: Filip Hofman

Víme, jak na to

Jelikož tepelná čerpadla vyrábíme a do Vašich domů instalujeme již více jak 25 let, moc dobře víme a uvědomujeme si, že ne vždy se najde vhodné umístění Vámi vysněného tepelného čerpadla, ale i na to jsme připraveni. Naši obchodní zástupci jsou připraveni Vám s tím pomoci a připraví Vám nabídku zdarma.

V tomto článku se dozvíte jaké možnosti řešení v případě, že se ve Vašem okolí objeví hlučné tepelné čerpadlo, máte.


Tepelné čerpadlo vzduch-voda ECONOMIC Comfort

Protihlukové opatření

Pokud tento problém začínáte řešit, nejjednodušší možností je vždy kontaktovat majitele a požádat jej, aby tento problém vyřešil se svým dodavatelem tepelného čerpadla. Ne vždy se ale setkáváme ze strany souseda s pochopením. Jestli majitel takového tepelného čerpadla není schopen snížit hlučnost zařízení úpravou parametrů, měl by to řešit jiným protihlukovým opatřením popř. jeho přemístěním.


Tepelné čerpadlo vzduch-voda ECONOMIC

Co dělat, když se nedohodnete se sousedem?

Stává se ale, že se nedohodnete. V takovém případě kontaktujte stavební úřad, který nejdříve vyzve majitele k doložení povolení na instalaci tepelného čerpadla. Stavební úřad poté kontaktuje krajskou hygienickou stanici k posouzení hlučnosti zařízení. Ta požádá majitele objektu o doložení technických podkladů instalovaného hlučného tepelného čerpadla a nařídí provedení hlukové studie. V případě dodržení požadovaných norem, hygienická stanice měření a veškeré výlohy uhradí. Pokud bude zjištěno, že tepelné čerpadlo bylo instalováno bez souhlasu stavebního úřadu nebo emisní limity zařízení překročilo, bude majitel hlučného tepelného čerpadla nucen splnit požadavky úřadu, uhradit měření a soudní výlohy vč. vyměřené pokuty. Z nařízení úřadu zpravidla vyplývá přemístění tepelného čerpadla nebo instalace protihlukových opatření. V krajním případě dochází i k odstranění hlučného tepelného čerpadla.

Zeptejte se nás - nezávazně

Máte zájem o tepelné čerpadlo nebo se chcete jen na něco zeptat?

Napište nám…

Pozor na drahé protihlukové řešení

Mnoho z Vás si vybírá tepelné čerpadlo, v neposledním případě, i podle vzhledu. Pokud bude ale hlučné a hluk se bude muset řešit protihlukovým krytem za několik desítek tisíc korun, co se vzhledu týče, už to nebude to Vámi vybrané zařízení. Protihlukové kryty jsou prováděny na úkor účinnosti a výkonu tepelného čerpadla, které pracuje v horších pracovních podmínkách. Taková úprava má za následek zvýšené provozní náklady, díky kterým se návratnost investice do tepelného čerpadla prodlužuje.


TČ před instalací hlukového krytu

TČ po instalaci hlukového krytu GAK Greif s.r.o.

Pozor na hygienický předpis

Současný platný hygienický předpis „O ochraně veřejného zdraví dle Nařízení vlády 272/2010 sb.“, požaduje splnit limit ve dne 50 dB(A) a v noci 40 dB(A). Tyto hodnoty jsou pro některé typy tepelných čerpadel, především v noci, nedosažitelné.

Příčiny nepříjemně vysokého hluku mohou být způsobeny jednak konstrukčním provedením samotného tepelného čerpadla nebo nevhodným umístěním. O této problematice jste se mohli dočíst v našich předchozích článcích.

Dbejte na kvalitu

Všem výše uvedeným nepříjemnostem můžete předejít vhodným výběrem kvalitního tepelného čerpadla od českého výrobce PZP HEATING a.s.

Spokojený zákazník je pro nás to nejdůležitější a proto před výběrem tepelného čerpadla vždy doporučujeme navštívit naše stávající realizace a přesvědčit se o tichosti tepelných čerpadel PZP osobně.

V tuto chvíli pracujeme na článku, kde Vám ukážeme, že návratnost tepelného čerpadla během pár let není utopie, ale skutečnost.

Štítky

hlučnost

Nezávazná poptávka

Máte zájem o nezávaznou cenovou kalkulaci tepelného čerpadla? Vyplňte náš formulář a pošlete nám nezávaznou poptávku.

Poslat nezávaznou poptávku

Potřebujete radu?

+420 733 166 183 - servis

info@pzpheating.cz

Napište nám Váš dotaz rádi vyřídíme.

Položky označené * jsou povinné


Zasláním formuláře souhlasíte s uchováváním osobních údajů v souladu s ustanovením § 5, odst. 2 zákona č.101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů. Souhlasíte s tím, aby Vaše osobní údaje, které tímto poskytujete naší společnosti , byly zpracovány a vedeny v elektronické databázi, pouze pro účely výběrových řízení a maximálně po dobu 1 roku. Souhlas může být kdykoliv písemně nebo elektronicky odvolán.