Nejčastější dotazy na veletrhu FOR ARCH

Nejčastější dotazy na veletrhu FOR ARCH

V sobotu 22. září 2018 dospěl ke svému závěru v pořadí devětadvacátý ročník největšího mezinárodního stavebního veletrhu v České republice FOR ARCH. Zájem návštěvníků o veletrh byl opět velmi velký. Pro nás jsou veletrhy vzácnou příležitostí, kdy se s Vámi můžeme osobně setkat a hovořit o tom, co Vás zajímá a zároveň stát vedle diskutovaného tepelného čerpadla.

Na veletrhu jsme představili celkem čtyři modely. Tepelné čerpadlo země-voda TERRA NEO s modulovaným výkonem, vzduchová tepelná čerpadla pro venkovní instalaci (nejprodávanější ECONOMIC a invertorové tepelné čerpadlo DYNAMIC) a nakonec systémová jednotka s integrovaným příslušenstvím X-BUFFER 200 pro snadnou a rychlou montáž.

A nyní již k Vašim nejčastějším dotazům.

Čí to jsou tepelná čerpadla?

Firma PZP je český výrobce a tepelná čerpadla vyrábíme již od roku 1994, kdy jsme představili první tepelné čerpadlo země-voda s pístovým kompresorem.

Odkud jste?

Výrobní prostory máme v Královéhradeckém kraji. V našem obchodním týmu máme čtyři obchodně technické zástupce, kteří mají na starosti určitou část České republiky.

Jak zajišťujete servis?

Servis podobně jako ostatní výrobci a dovozci zajišťujeme přes proškolené firmy po celé České republice. Kromě toho máme tým našich servisních techniků, a proto jsme schopni garantovat rychlou reakci na Vaše potřeby.

Můžu tepelné čerpadlo ovládat přes internet?

V dnešní době by ovládání přes internet mělo být standardní. Všechny modely tepelných čerpadel PZP již mají přípravu pro on-line připojení a žádné další poplatky nejsou zapotřebí.

Je lepší invertor nebo klasické tepelné čerpadlo ON/OFF?

Jednoduchá otázka, ale nejednoznačná odpověď. Invertorová čerpadla dosahují na základě norem jednoznačně lepší účinnosti. Na druhé straně, klasická čerpadla jsou konstrukčně jednodušší a za topnou sezónu budou mít „na tachometru“ natočeno méně mottohodin.

Musím mít akumulační nádobu?

Akumulační nádobu doporučujeme. Její hlavní význam je v tom, že optimalizuje chod tepelné čerpadla, a to má mnohem větší přínos než pár tisíc korun ušetřených při instalaci.

Tepelné čerpadlo je opravdu takhle velké?

Ano, je a má to svoje důvody. Mohli bychom vyrobit menší tepelné čerpadlo, ale zde víc, než kde jinde platí, že každá mince má dvě strany. Naše tepelná čerpadla jsou relativně rozměrná zejména kvůli optimálně dimenzovanému výparníku. Větší rozteč mezi lamelami má pozitivní vliv na hlučnost. Díky tomu může ventilátor běžet na nižší otáčky, což je další příspěvek pro snížení hlučnosti a delší životnost ventilátoru. V neposlední řadě čerpadlo s větším výparníkem lépe a rychleji odtává a tím výrazně šetří energii.

Kolik mě to bude stát?

Montáž tepelného čerpadla nepředstavuje investici pouze do tepelného čerpadla. S tím souvisí i instalace zásobníku na ohřev teplé vody, oběhová čerpadla, ventily, bivalentní zdroj tepla, atd. Proto je pro Vás nejjednodušší nechat si zpracovat nabídku na kompletní instalaci, ne pouze na tepelné čerpadlo, protože tím to nekončí.

Je možné, že jsme na něco zapomněli, neváhejte a zeptejte se nás. Vaše dotazy rádi zodpovíme.

Napište nám Váš dotaz rádi vyřídíme.

Položky označené * jsou povinné


Zasláním formuláře souhlasíte s uchováváním osobních údajů v souladu s ustanovením § 5, odst. 2 zákona č.101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů. Souhlasíte s tím, aby Vaše osobní údaje, které tímto poskytujete naší společnosti , byly zpracovány a vedeny v elektronické databázi, pouze pro účely výběrových řízení a maximálně po dobu 1 roku. Souhlas může být kdykoliv písemně nebo elektronicky odvolán.