Tepelná čerpadla země - voda

TERRA NEO Tepelné čerpadlo ZEMĚ-VODA

Tepelné čerpadlo INVERTOR s modulovaným výkonem

Výkon: 4–22 kW

Více o produktu

Teplo získávané ze země

Tepelná čerpadla využívající geotermální teplo prostřednictvím zemního kolektoru se označují jako „tepelná čerpadla země-voda“. Teplo obsažené v zemi, tzv. geotermální teplo, se zpravidla využívá nepřímo. Získáváme jej skrze vhodný výměník tepla - zemní kolektor - a teplo se převádí cirkulačním okruhem do výparníku tepelného čerpadla pomocí teplonosné kapaliny. Používaná teplonosná kapalina je nemrznoucí a ekologicky nezávadná.

Jak funguje tepelné čerpadlo země-voda?

Cirkulaci teplonosné kapaliny zajišťuje oběhové čerpadlo. Cirkulující kapalina se ve výparníku tepelného čerpadla ochlazuje a v zemním kolektoru ji znovu ohřívá geotermální teplo. Aby takový odběr tepla mohl dlouhodobě (každou další topnou sezónu) plnit svou funkci, měla by mít zemní vrstva v teplejším ročním období dostatek času na regeneraci do původního teplotního stavu.

Typy zemních kolektorů

Zemní kolektor tepelného čerpadla pro získávání geotermálního tepla může být realizován dvěma způsoby:

Horizontální kolektor

Horizontální kolektor je uložený v hloubce 1,5 až 2 m pod povrchem země. Tento druh kolektoru je vhodný zejména pro tepelná čerpadla menších topných výkonů.

Vertikální kolektor

Vertikální kolektor je uložený ve vrtu (vrtech) o hloubce až 150 m. S vertikálním zemním kolektorem dosahuje tepelné čerpadlo země-voda vyššího energetického efektu než s horizontálním kolektorem, který je uložen nízko pod povrchem země a v topném období je ovlivňován nízkými teplotami okolí.

Nezávazná poptávka

Máte zájem o nezávaznou cenovou kalkulaci tepelného čerpadla? Vyplňte náš formulář a pošlete nám nezávaznou poptávku.

Poslat nezávaznou poptávku

Potřebujete radu?

+420 494 664 203

info@pzpheating.cz

Napište nám Váš dotaz rádi vyřídíme.

Položky označené * jsou povinné


Zasláním formuláře souhlasíte s uchováváním osobních údajů v souladu s ustanovením § 5, odst. 2 zákona č.101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů. Souhlasíte s tím, aby Vaše osobní údaje, které tímto poskytujete naší společnosti , byly zpracovány a vedeny v elektronické databázi, pouze pro účely výběrových řízení a maximálně po dobu 1 roku. Souhlas může být kdykoliv písemně nebo elektronicky odvolán.