Využití tepelného čerpadla pro vytápění bazénu

Využití tepelného čerpadla pro vytápění bazénu

Samostatná malá tepelná čerpadla určená pouze pro bazén naše společnost nenabízí. Pokud však zvažujete pořízení tepelného čerpadla pro provoz celého domu, lze tímto řešením zajistit také vytápění vody v bazénu. Je však potřeba s touto možností počítat již při pořízení a dimenzování tepelného čerpadla. Zásadní je v tomto případě také to, jestli se jedná o venkovní bazén s letním využitím či o vnitřní bazén, který bývá využíván celoročně.

Ohřev vody ve venkovním bazénu

V tomto případě je nejvýhodnější variantou ohřevu vody v bazénu tepelné čerpadlo fungující na principu „vzduch-voda“, tedy to, které získává teplo z okolního vzduchu a ohřívá jím vodu. Je logické, že tento systém je efektivnější s rostoucí venkovní teplotou.

V našich klimatických podmínkách je pravé léto pouze jeden až dva měsíce v roce. Pořízením tepelného čerpadla PZP vzduch-voda si Vaši letní sezónu můžete prodloužit až o několik měsíců. Tepelné čerpadlo vzduch – voda ohřeje vodu ve vašem bazénu za minimální provozní náklady bez ohledu na počasí.

Tepelné čerpadlo vzduch-voda získává energii z okolního vzduchu (cca 70 %), platíte tedy pouze energii, která je potřeba pro pohon kompresoru (30 %). Toto tepelné čerpadlo je spouštěno na základě teploty vody v bazénu nebo pomocí vestavěné automatiky tepelného čerpadla.

Ohřev vody ve vnitřním bazénu

U vnitřního bazénu se předpokládá jeho celoroční využítí. Jeho ohřev lze tedy řešit jakýmkoliv tepelným čerpadlem, které zajišťuje ohřev vody pro provoz celého domu. Při pořízení a dimenzování tepelného čerpadla je však nutné s tímto počítat.

Příklady využití tepelných čerpadel pro ohřev vody v bazénu

  • Tepelné čerpadlo v rodinném domě s bazénem
    Jak je již uvedeno výše, PZP nenabízí malá samostatná tepelná čerpadla určená pouze pro ohřev vody v bazénu. Pro tento případ lze však využít standardní tepelné čerpadlo určené pro vytápění (příp. chlazení) rodinného domu. Jako příklad si můžete prohlédnout využití tepelného čerpadla vzduch-voda SPLIT HP3AW14SBR s funkcí chlazení u rodinného domu s venkovním bazénem.
  • Tepelná čerpadla v komerčních objektech - bazény
    Tepelné čerpadlo PZP nemusí vytápět pouze rodinný dům a domácí bazén, ale je možné jej také využít jako vytápění větších bazénů. Jak je toto řešení využité v praxi si můžete prohlédnout v našich referencích.

Reference

Napište nám Váš dotaz rádi vyřídíme.

Položky označené * jsou povinné


Zasláním formuláře souhlasíte s uchováváním osobních údajů v souladu s ustanovením § 5, odst. 2 zákona č.101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů. Souhlasíte s tím, aby Vaše osobní údaje, které tímto poskytujete naší společnosti , byly zpracovány a vedeny v elektronické databázi, pouze pro účely výběrových řízení a maximálně po dobu 1 roku. Souhlas může být kdykoliv písemně nebo elektronicky odvolán.