Komfortní chlazení domu tepelným čerpadlem PZP

Komfortní chlazení domu tepelným čerpadlem PZP

Tepelná čerpadla patří k nejperspektivnějším zdrojům energie pro vytápění, chlazení i ohřev teplé vody, a to navzdory vysoké pořizovací ceně. Dokazuje to i skutečnost, že tepelným čerpadlem je dnes u nás vybavena každá desátá novostavba rodinného domu. Zájem o ně neustále roste.

Tepelné čerpadlo pracuje jen s minimální spotřebou vstupní energie, ani nevyžaduje nijak dramatickou údržbu. Odpadá s ním každoroční shánění, nákup a skladování paliva. Je tedy nepochybně velmi komfortní a čistý zdroj tepla pro vytápění budov a ohřev teplé užitkové vody.

Tepelná čerpadla využívající jako zdroj energie okolní vzduch patří k nejprodávanějším typům čerpadel PZP. Charakterizuje je jednoduchá instalace, příznivá cena a univerzální použití pro vytápění, klimatizaci, celoroční přípravu teplé vody, případně ohřev vody v bazénu.

Chlazení tepelným čerpadlem vzduch-voda DYNAMIC

Tepelná čerpadla řady DYNAMIC jsou schopna prostřednictvím zpětného chodu fungovat jako velmi účinný a efektivní zdroj chladu a je možno s nimi v letních měsících klimatizovat obytné prostory. Navíc vzhledem ke své vyspělé konstrukci a použitým kvalitním komponentům mají v režimu chlazení daleko vyšší účinnost než běžné klimatizační jednotky.

Z hlediska nároků a potřeb na řešení nízkoenergetického vytápění a chlazení je tepelné čerpadlo DYNAMIC naprosto univerzální. Pro vytápění je vhodné jak v systémech se standardními radiátory, tak pro podlahové nebo stěnové vytápění, které je pro dosažení maximálních úspor energie a nákladů nejvhodnější.

Chlazení prostoru se doporučuje realizovat systémem stropního chlazení nebo centrálním systémem ventilace. Obě funkce, tedy topení i chlazení, je možné také efektivně realizovat vestavnými či nástěnnými jednotkami typu „fan-coil“.

Naprostou samozřejmostí je pro tepelné čerpadlo DYNAMIC celoroční příprava teplé vody, případně energeticky velmi efektivní ohřev vody ve venkovním nebo vnitřním bazénu.

Pasivní chlazení tepelnými čerpadly země-voda

Tepelná čerpadla země-voda TERRA NEO mohou být z výroby vybavena funkcí pasivního chlazení, kdy je chladicí energie země přímo předávána do objektu. Spotřeba energie na chlazení se redukuje pouze na pohon oběhových čerpadel. Chladíte zdarma a navíc energii ukládáte do zemního kolektoru pro pozdější využití (regenerace kolektoru).

 

Napište nám Váš dotaz rádi vyřídíme.

Položky označené * jsou povinné


Zasláním formuláře souhlasíte s uchováváním osobních údajů v souladu s ustanovením § 5, odst. 2 zákona č.101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů. Souhlasíte s tím, aby Vaše osobní údaje, které tímto poskytujete naší společnosti , byly zpracovány a vedeny v elektronické databázi, pouze pro účely výběrových řízení a maximálně po dobu 1 roku. Souhlas může být kdykoliv písemně nebo elektronicky odvolán.