Optimální provoz topení a chlazení podle venkovních podmínek

Na základě energetické náročnosti vytápěné budovy se v systému nastaví tzv. "křivka topení". Jedná se o vztah mezi venkovní teplotou a teplotou topné vody. Správně nastavená topná křivka nám zajistí optimální provoz tepelného čerpadla, při kterém nedochází ke zbytečnému přetápění otopné soustavy. V praxi to znamená, že v teplejších dnech se udržuje v otopné soustavě voda chladnější a naopak v chladných dnech voda teplejší.

Tepelná čerpadla s funkcí chlazení mají k dispozici nastavitelnou křivku chlazení, která udává optimální teplotu chladící vody na základě venkovní teploty.

Napište nám Váš dotaz rádi vyřídíme.

Položky označené * jsou povinné


Zasláním formuláře souhlasíte s uchováváním osobních údajů v souladu s ustanovením § 5, odst. 2 zákona č.101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů. Souhlasíte s tím, aby Vaše osobní údaje, které tímto poskytujete naší společnosti , byly zpracovány a vedeny v elektronické databázi, pouze pro účely výběrových řízení a maximálně po dobu 1 roku. Souhlas může být kdykoliv písemně nebo elektronicky odvolán.