Jaký typ tepelného čerpadla je pro mne nejvhodnější?

Snad nejčastější otázka, kterou pokládají zájemci o tepelné čerpadlo je, který typ tepelného čerpadla by si měli pořídit. Existují tři základní typy tepelných čerpadel: vzduch-voda, země-voda a voda-voda.

Jednotlivé typy čerpadel mají následující výhody:

  • Tepelná čerpadla vzduch-voda
    Nejprodávanějším typem tepelného čerpadla, které odpovídá klimatickým podmínkám v České republice, jsou tepelná čerpadla vzduch- voda. Velkou výhodou tepelných čerpadel vzduch-voda je pořizovací cena, rychlá návratnost investic vzhledem ke snadnější instalaci. Není potřeba mít k dispozici pozemek a instalace tepelného čerpadla se obejde bez zemních prací. Je možné jej využít jak na topení, tak na ohřev vody.
  • Tepelná čerpadla země-voda
    Tato tepelná čerpadla nadchnou stabilním topným výkonem, který je mnohem méně závislý na teplotě vzduchu, a jsou vhodná zejména pro chladnější oblasti.
  • Tepelná čerpadla voda-voda
    Tepelná čerpadla voda-voda mají stálý topný faktor (COP) a stálý tepelný výkon. Vhodná jsou zejména pro oblasti s větším množstvím spodních vod.

Chcete vědět, jaký typ a výkon čerpadla jsou pro Vás nejvhodnější? Rádi Vám na tuto otázku odpovíme. Vyplňte nezávazný poptávkový formulář. Ozveme se Vám co nejdříve.

Napište nám Váš dotaz rádi vyřídíme.

Položky označené * jsou povinné


Zasláním formuláře souhlasíte s uchováváním osobních údajů v souladu s ustanovením § 5, odst. 2 zákona č.101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů. Souhlasíte s tím, aby Vaše osobní údaje, které tímto poskytujete naší společnosti , byly zpracovány a vedeny v elektronické databázi, pouze pro účely výběrových řízení a maximálně po dobu 1 roku. Souhlas může být kdykoliv písemně nebo elektronicky odvolán.