Stávající topné systémy a tepelná čerpadla

Pro instalaci tepelného čerpadla je především důležité mít teplovodní systém vytápění. Pokud máte jakékoliv radiátory nebo podlahové vytápění, máte vyhráno.

Pro správnou funkci tepelného čerpadla je bezpodmínečně nutné, aby instalovaný topný systém byl schopen vytopit objekt i s nižší teplotou topné vody. Zároveň musí být potrubní rozvody uzpůsobeny pro dvojnásobný průtok vody, než v běžných topných soustavách. Tím pádem velký objem vody ve starším systému s žebrovými radiátory je přínosem, ne nedostatkem. Stačí si jen ověřit, jestli je velikost radiátorů dostatečná.

Otopnou soustavu Vám zdarma posoudíme:

  • náš projektant vytápění vypočítá tepelnou ztrátu objektu
  • dále dle tepelné ztráty navrhne nebo zkontroluje otopnou soustavu tak, aby byla zajištěna tepelná pohoda v každé místnosti
  • je ekonomičtější přizpůsobit otopný systém tepelnému čerpadlu, než provozovat tepelné čerpadlo v jeho hraničních možnostech

Napište nám Váš dotaz rádi vyřídíme.

Položky označené * jsou povinné


Zasláním formuláře souhlasíte s uchováváním osobních údajů v souladu s ustanovením § 5, odst. 2 zákona č.101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů. Souhlasíte s tím, aby Vaše osobní údaje, které tímto poskytujete naší společnosti , byly zpracovány a vedeny v elektronické databázi, pouze pro účely výběrových řízení a maximálně po dobu 1 roku. Souhlas může být kdykoliv písemně nebo elektronicky odvolán.