Ohřev teplé vody tepelným čerpadlem

Ohřev teplé vody je hned po vytápění největší finanční položkou v provozních nákladech domu. Ohřev teplé vody tepelným čerpadlem je komfortní, maximálně úsporný a šetrný k životnímu prostředí.

K tepelnému čerpadlu je možné napojit libovolnou nádobu s dostatečnou teplosměnnou plochou vnitřního výměníku. Řešení celoročního ohřevu teplé vody se vyplatí s ohledem na vstupní investici zejména u instalací s vyšší denní spotřebou teplé vody nebo u instalací, kde již bojler se „šnekem“ nebo jiným výměníkem existuje.

Pro vytápěcí systémy s tepelnými čerpadly PZP doporučujeme kombinovanou akumulační nádobu s nepřímotopným ohřívačem teplé vody. Rychlý ohřev teplé vody probíhá ve spirálově vinutém trubkovém výměníku. Speciální tvar potrubí zabezpečuje vysokou efektivitu přenosu tepla a současně eliminuje usazovaní sedimentu v akumulační nádrži v oblastech s tvrdou vodou.

Všeobecné vlastnosti a výhody použití:

  • velmi rychlý ohřev teplé vody v odděleném zásobníku
  • smaltovaný zásobník zajišťuje veškeré hygienické požadavky na kvalitu teplé vody
  • vestavěná titanová anoda zvyšuje odolnost zásobníku proti korozi
  • možnost připojení cirkulace teplé vody
  • akumulační nádoba pro vytápění ze silnostěnného ocelového plechu
  • demontovatelný plášť tepelné izolace z pružné polyuretanové pěny tl. 50 mm
  • snadná instalace a připojení k tepelnému čerpadlu

Napište nám Váš dotaz rádi vyřídíme.

Položky označené * jsou povinné


Zasláním formuláře souhlasíte s uchováváním osobních údajů v souladu s ustanovením § 5, odst. 2 zákona č.101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů. Souhlasíte s tím, aby Vaše osobní údaje, které tímto poskytujete naší společnosti , byly zpracovány a vedeny v elektronické databázi, pouze pro účely výběrových řízení a maximálně po dobu 1 roku. Souhlas může být kdykoliv písemně nebo elektronicky odvolán.