Tepelná čerpadla PZP SPLIT

Provedení SPLIT představuje technicky nejdokonalejší systém tepelných čerpadel vzduch-voda. Hlavní komponenty (kompresor, deskový kondenzátor a řídicí systém) nejsou vystavovány nepříznivým vlivům venkovního prostředí, čímž se výrazně zvyšuje celková životnost zařízení. Samozřejmostí je využití elektronicky řízeného expanzního ventilu (EEV), který je součástí venkovní jednotky. EEV zvyšuje účinnost tepelného čerpadla a provozní spolehlivost. Díky přesně řízenému procesu odtávání jsou tepelná čerpadla schopna poskytovat stálý potřebný výkon.

Tepelné čerpadlo PZP SPLIT je vytápěcí (chladicí) zařízení, které se skládá ze dvou dílů:

Vnější díl – výparník tepelného čerpadla – instaluje se vně vytápěného objektu na volném prostranství. Proudění vzduchu přes výparník zajišťuje axiální ultratichý ventilátor s lopatkami ve tvaru sovích křídel s možností regulace otáček a snížení hlučnosti například v nočním provozu. Součástí je rovněž elektronický expanzní ventil.

Vnitřní díl – umísťuje se do vhodného vnitřního prostoru. Vnitřní díl obsahuje kompresor, chladivový kondenzátor a další díly chladicího okruhu včetně elektrických rozvodů a řídicího systému tepelného čerpadla s ovládacím panelem.

Oba díly tepelného čerpadla se při montáži propojí chladivovým potrubím a potřebnou kabeláží. Díky splitovému provedení odpadá obava ze zamrznutí, protože do venkovní jednotky vede chladivo a nikoliv topná voda.

Revoluční řešení systému odtávání u tepelných čerpadel PZP

V porovnání s běžnými tepelnými čerpadly došlo ke zkrácení vlastní doby odtávání až na polovinu díky:

  • patentově chráněnému technickému řešení odtávání
  • horizontálně uloženému výparníku, ze kterého námraza rychleji skapává
  • výparníkům z vysoce kvalitních měděných trubek s hliníkovými lamelami, které jsou navíc pokryty hydrofilní vrstvou odpuzující vodu
  • technologii EEV – použití elektronicky řízeného expanzního ventilu

Napište nám Váš dotaz rádi vyřídíme.

Položky označené * jsou povinné


Zasláním formuláře souhlasíte s uchováváním osobních údajů v souladu s ustanovením § 5, odst. 2 zákona č.101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů. Souhlasíte s tím, aby Vaše osobní údaje, které tímto poskytujete naší společnosti , byly zpracovány a vedeny v elektronické databázi, pouze pro účely výběrových řízení a maximálně po dobu 1 roku. Souhlas může být kdykoliv písemně nebo elektronicky odvolán.