Výrobně-administrativní budova Teco a.s. Kolín s využitím tepelných čerpadel země-voda

Základní informace o instalaci tepelného čerpadla

Tepelné čerpadlo: 2 x země-voda HP3BW 41 G
Místo realizace: Šťáralka, okres Kolín
Rok instalace: 2018
Topný výkon: požadovaný topný výkon 82 kW
Otopná soustava: podlahové vytápění
Ohřev teplé vody: využit
Příslušenství: dvě akumulační nádoby, zásobník pro ohřev TeV
Využití: vytápění, ohřev teplé vody
Další technologie:  

Pošlete nám nezávaznou poptávku

Můžete nám také poslat poptávku nebo se na cokoliv zeptat pomocí jednoduchého formuláře.

Poslat poptávku

Popis instalace tepelných čerpadel země-voda

Novostavba výrobně-administrativní budovy firmy Teco a.s. získala hned dvě ocenění v prestižní soutěži Stavba roku 2018 Středočeského kraje – Cenu veřejnosti v on-line hlasování a Cenu odborné poroty za energetickou úspornost. Nový areál využívá nejmodernější a zároveň nejúspornější systém pro vytápění a chlazení pomocí tepelných čerpadel země-voda od českého výrobce PZP HEATING a.s.

Výrobní závod firmy Teco byl postaven na zelené louce v kolínské Průmyslové zóně Šťáralka během osmi měsíců. Půdorysem dvoupatrové budovy je obdélník o rozměrech 21 x 60 m a celý objekt stojí na 56 železobetonových pilotách. Projekt maximalizoval efektivní nakládání s energiemi.

Zadání pro dodavatele tepelných čerpadel bylo jednoduché a striktní zároveň. Tepelná čerpadla musí mít ty nejlepší parametry a zároveň být schopna komunikovat s inteligentním energetickým řízením celého objektu a díky tomu dosáhnout energeticky unikátní stavby. Tímto přísným výběrem prošla naše tepelná čerpadla země-voda TERRASTAR HP3BW41 a my v PZP HEATING jsme hrdí na to, že součástí sofistikovaného systému v novém objektu firmy TECO hrají naše tepelná čerpadla významnou roli.

Budova je vybavena podlahovým vytápěním a teplo dodává kaskáda dvou tepelných čerpadel země-voda HP3BW 41 G. Tepelná čerpadla využívají celkem dvanácti vrtů o hloubce 125 metrů.

Energetickou efektivitu celého systému výrazně vylepšuje využití tepelných čerpadel pro chlazení celé budovy.

Celý objekt je pasivně chlazen pomocí vrtů, kde dochází k přenosu tepla v deskovém výměníku umístěném v technické místnosti. Nemrznoucí směs proudící ve vrtech odebírá energii z chladících stropů a tím dochází k udržování příjemného klima v celém objektu. Tento způsob chlazení významně šetří provozní náklady. Využíváním energie z vrtů k letnímu chlazení dochází k teplotní regeneraci vrtů pro další zimní období.

Kromě energie získané z vrtů je zužitkováno i veškeré odpadní teplo. Systém umožňuje v zimě pro ohřev využít i odpadní teplo ze serverů a z výrobní technologie. Posledním unikátním specifikem budovy je hospodaření s dešťovou vodou ze střechy, která je shromažďována v nádrži o objemu 100 m3 pod budovou. Využita je pak ke splachování na toaletách a k zavlažování trávníků. Komplexní řízení objektu má na starosti řídicí systém Tecomat Foxtrot z vlastní produkce Teco a.s.

Teco vyrábí a dodává své řídicí systémy do 60 zemí světa již více než 40 let a nyní se může také pochlubit inteligentním průmyslovým objektem, který slouží současně jako výukové centrum pro aplikační firmy, které se nejnovější způsob efektivního řízení mohou učit na reálném objektu.

Nezávazná poptávka

Máte zájem o nezávaznou cenovou kalkulaci tepelného čerpadla? Vyplňte náš formulář a pošlete nám nezávaznou poptávku.

Poslat nezávaznou poptávku

Potřebujete radu?

+420 733 166 183 - servis

info@pzpheating.cz

Napište nám Váš dotaz rádi vyřídíme.

Položky označené * jsou povinné


Zasláním formuláře souhlasíte s uchováváním osobních údajů v souladu s ustanovením § 5, odst. 2 zákona č.101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů. Souhlasíte s tím, aby Vaše osobní údaje, které tímto poskytujete naší společnosti , byly zpracovány a vedeny v elektronické databázi, pouze pro účely výběrových řízení a maximálně po dobu 1 roku. Souhlas může být kdykoliv písemně nebo elektronicky odvolán.