Základní škola Podbřezí s využitím tepelných čerpadel vzduch-voda typu SPLIT

Základní informace o instalaci tepelného čerpadla

Tepelné čerpadlo: 2 x vzduch-voda HP3AW 30 SB a 18 SE
Místo realizace: Podbřezí, okres Rychnov nad Kněžnou
Rok instalace: 2012
Tepelná ztráta: vypočtená tepelná ztráta 59,2 kW (při -15°C)
Otopná soustava: kombinovaná
Ohřev teplé vody: připraven
Příslušenství: akumulační nádoba 600 l, záložní elektrokotel
Využití: vytápění, ohřev teplé vody
Další technologie:  

Pošlete nám nezávaznou poptávku

Můžete nám také poslat poptávku nebo se na cokoliv zeptat pomocí jednoduchého formuláře.

Poslat poptávku

Popis instalace tepelných čerpadel SPLIT

V současné době dochází v mnoha obcích, které jsou mimo jiné také provozovatelé škol a mateřských školek, k důsledným opatřením pro snížení nákladů na vytápění těchto objektů. Stejnou snahu mají i v obci Podbřezí v podhůří Orlických hor, kde klimatické podmínky ještě umocňují nároky na vytápění objektů.

Obec Podbřezí se rozhodla projekt řešit komplexně a snížit náklady na vytápění jednak nainstalováním tepelných čerpadel PZP, ale také stavebními úpravami, které celkově v budoucnu sníží energetickou náročnost školy a nově vybudované mateřské školky. Pro vytápění a stavební úpravy byly firmami Jiří Vik-Tepelná technika a Ateliér Zídka-Architektonická kancelář vypracovány projekty. Realizace úsporných opatření je rozdělena do několika etap.

Tepelná ztráta celého objektu po realizaci stavebních úprav byla vypočtena na 59,2 kW. V první etapě bude objekt využíván částečně a tepelná ztráta bude 27,7 kW. Na etapy je rozdělená také instalace tepelných čerpadel vzduch-voda. V první etapě bylo instalováno jedno tepelné čerpadlo vzduch voda HP3AW 30 SB. Druhé tepelné čerpadlo vzduch voda bude realizováno v další etapě stavby. Po dokončení realizace budou tepelná čerpadla zapojena do kaskády a budou natápět akumulační nádobu o objemu 600 litrů. Z akumulační nádoby je rozvod veden do tří topných okruhů, z čehož jeden je směšovaný pro podlahové vytápění.

Nezávazná poptávka

Máte zájem o nezávaznou cenovou kalkulaci tepelného čerpadla? Vyplňte náš formulář a pošlete nám nezávaznou poptávku.

Poslat nezávaznou poptávku

Potřebujete radu?

+420 494 664 203

info@pzpheating.cz

Napište nám Váš dotaz rádi vyřídíme.

Položky označené * jsou povinné


Zasláním formuláře souhlasíte s uchováváním osobních údajů v souladu s ustanovením § 5, odst. 2 zákona č.101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů. Souhlasíte s tím, aby Vaše osobní údaje, které tímto poskytujete naší společnosti , byly zpracovány a vedeny v elektronické databázi, pouze pro účely výběrových řízení a maximálně po dobu 1 roku. Souhlas může být kdykoliv písemně nebo elektronicky odvolán.