Základní škola a mateřská škola Lužná s využitím tepelných čerpadel vzduch-voda typu SPLIT

Základní informace o instalaci tepelného čerpadla

Tepelné čerpadlo: 6 x vzduch-voda HP3AW 36 SB
Místo realizace: Lužná, okres Rakovník
Rok instalace: 2013
Tepelná ztráta: vypočtená tepelná ztráta 250 kW
Otopná soustava: desková ocelová otopná tělesa
Ohřev teplé vody: připraven
Příslušenství: součást dodávky montážní firmy
Využití: vytápění, ohřev teplé vody
Další technologie:  

Pošlete nám nezávaznou poptávku

Můžete nám také poslat poptávku nebo se na cokoliv zeptat pomocí jednoduchého formuláře.

Poslat poptávku

Popis instalace tepelných čerpadel SPLIT

Základní škola a mateřská škola Lužná se nachází v obci Lužná v těsné blízkosti okresního města Rakovník. Budovu obklopuje prostorná školní zahrada se vzrostlými stromy, které v období léta poskytují příjemný stín.

V objektu byly instalovány tři kotle na tuhá paliva a teplovodní otopná soustava s ocelovým rozvodem a ocelovými článkovými otopnými tělesy. V suterénu původní budovy byly instalovány tři kotle VSB IV, každý o výkonu 365 kW.

Všechny části objektu jsou vytápěny teplovodním tlakově propojeným systémem z objektové kotelny na tuhá paliva (umístěné v suterénu hlavní budovy a spojovací části) s projektovaným teplotním spádem do 90/70°C. V objektové kotelně je strojovna instalací, ve které je topná voda rozdělována do pěti hlavních využívaných topných větví pro samostatné napájení jednotlivých hlavních částí objektu. Pomocí samostatných páteřových topných větví je topná voda rozvedena z kotelny do topných sekcí budovy převážně v suterénních prostorách a pro hlavní část objektu a pro přístavbu školní kuchyně s jídelnou jsou dále instalovány podružné rozdělovače topné vody.

Předmětem zakázky bylo řešení instalace nové otopné soustavy včetně zdroje tepla, kaskády šesti tepelných čerpadel vzduch-voda o celkovém výkonu 198 kW (při A2/W50) s bivalentním elektrickým kotlem o výkonu 144 kW. Tepelná čerpadla SPLIT HP3AW36SB jsou tvořena vnější a vnitřní částí. Nově je navržena teplovodní otopná soustava s parametry na provoz s tepelným čerpadlem. Na soustavu budou napojena desková ocelová otopná tělesa.

Nezávazná poptávka

Máte zájem o nezávaznou cenovou kalkulaci tepelného čerpadla? Vyplňte náš formulář a pošlete nám nezávaznou poptávku.

Poslat nezávaznou poptávku

Potřebujete radu?

+420 733 166 183 - servis

info@pzpheating.cz

Napište nám Váš dotaz rádi vyřídíme.

Položky označené * jsou povinné


Zasláním formuláře souhlasíte s uchováváním osobních údajů v souladu s ustanovením § 5, odst. 2 zákona č.101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů. Souhlasíte s tím, aby Vaše osobní údaje, které tímto poskytujete naší společnosti , byly zpracovány a vedeny v elektronické databázi, pouze pro účely výběrových řízení a maximálně po dobu 1 roku. Souhlas může být kdykoliv písemně nebo elektronicky odvolán.