Hotel Ryšavý v obci Vémyslice s využitím tepelných čerpadel vzduch-voda typu SPLIT

Základní informace o instalaci tepelného čerpadla

Tepelné čerpadlo: 2 x vzduch-voda HP3AW 18 SE
Místo realizace: Vémyslice, okres Znojmo
Rok instalace: 2012
Tepelná ztráta: celkem 44 kW
Otopná soustava: kombinace podlahového vytápění a otopných těles
Ohřev teplé vody: 1000 litrů
Příslušenství: akumulační nádoba 800 l, zásobník TeV 1000 l
Využití: vytápění, ohřev teplé vody
Další technologie:  

Pošlete nám nezávaznou poptávku

Můžete nám také poslat poptávku nebo se na cokoliv zeptat pomocí jednoduchého formuláře.

Poslat poptávku

Popis instalace tepelných čerpadel SPLIT

Jedním z řešení, které se nabízí jak při realizaci novostaveb, tak především při rekonstrukci budov, je využití systémů tepelných čerpadel zapojených do kaskády. Pro objekty s vyšší tepelnou ztrátou nabízíme tepelná čerpadla vzduch-voda SPLIT. Jedná se o univerzální použití pro vytápění a přípravu teplé vody až do venkovní teploty -25°C.

Dělená konstrukce provedení SPLIT představuje technicky nejdokonalejší systém tepelných čerpadel vzduch-voda. Hlavní komponenty (kompresor, deskový kondenzátor a řídicí systém) nejsou vystavovány nepříznivým vlivům venkovního prostředí, čímž se výrazně zvyšuje celková životnost zařízení. Samozřejmostí je využití elektronicky řízeného expanzního ventilu, který je součástí venkovní jednotky. Díky přesně řízenému procesu odtávání jsou tepelná čerpadla schopna poskytovat stálý potřebný výkon.

Zapojením více tepelných čerpadel do kaskády se může již tak vysoký výkon zvýšit. Pro velké objekty nabízíme vždy řešení zvolené na míru. Typickým příkladem již realizovaného systému je hotel Ryšavý, který leží na jižní Moravě, v obci Vémyslice.

Dvě tepelná čerpadla vzduch-voda SPLIT HP3AW 18 SE se starají o vytápění restaurace, hotelu a sportovního zázemí. Hotel Ryšavý nabízí moderní ubytování ve 14 pokojích s kapacitou 35 lůžek. K dispozici je restaurace se salónkem, bowlingová místnost, tenisová hala, squash, krytý bazén s whirlpoolem a originální degustační vinný sklep.

Použitá tepelná čerpadla s celkovým výkonem 35 kW charakterizuje jednoduchá instalace a univerzální použití pro vytápění, klimatizaci, celoroční přípravu teplé vody, ohřev vody v bazénu až do venkovní teploty -25°C. Z hlediska připojení otopné soustavy je zde využito podlahové vytápění v prostoru bazénu a vytápění radiátory v hotelu. Tepelná čerpadla disponují maximální možnou výbavou, vestavěným záložním zdrojem tepla, ekvitermní regulací teploty topné vody, sofistikovanými funkcemi pro ohřev teplé vody a možností aktivního chlazení. Díky tomu zajišťují dokonalý tepelný komfort po celý rok.

Tepelná čerpadla PZP byla zprovozněna v roce 2012 a provozní náklady jsou oproti vytápění plynem poloviční. Čtyřletým provozem ověřená úspora na vytápění a ohřev teplé vody představuje návratnost investice během pěti let. Provozovatel hotelu kromě ekonomických výsledků, oceňuje také uživatelský komfort a nízkou hlučnost zařízení.

Nezávazná poptávka

Máte zájem o nezávaznou cenovou kalkulaci tepelného čerpadla? Vyplňte náš formulář a pošlete nám nezávaznou poptávku.

Poslat nezávaznou poptávku

Potřebujete radu?

+420 733 166 183 - servis

info@pzpheating.cz

Napište nám Váš dotaz rádi vyřídíme.

Položky označené * jsou povinné


Zasláním formuláře souhlasíte s uchováváním osobních údajů v souladu s ustanovením § 5, odst. 2 zákona č.101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů. Souhlasíte s tím, aby Vaše osobní údaje, které tímto poskytujete naší společnosti , byly zpracovány a vedeny v elektronické databázi, pouze pro účely výběrových řízení a maximálně po dobu 1 roku. Souhlas může být kdykoliv písemně nebo elektronicky odvolán.