Herecké muzeum Viktorka v obci Ratibořice s využitím tepelných čerpadel vzduch-voda typu DYNAMIC

Základní informace o instalaci tepelného čerpadla

Tepelné čerpadlo: 4 x vzduch-voda HP3AWX 16 DYNAMIC
Místo realizace: Ratibořice, okres Náchod
Rok instalace: 2017
Tepelná ztráta: vypočtená tepelná ztráta 71 kW (při -17°C)
Otopná soustava: kombinovaná se spádem 50°C/40°C
Ohřev teplé vody: dva zásobníky o objemu 750 l
Příslušenství: akumulační nádoba 300 a 800 l, zásobníky TeV 2 x 750 l
Využití: vytápění, ohřev teplé vody
Další technologie:  

Pošlete nám nezávaznou poptávku

Můžete nám také poslat poptávku nebo se na cokoliv zeptat pomocí jednoduchého formuláře.

Poslat poptávku

Popis instalace tepelných čerpadel DYNAMIC

Ve východočeských Ratibořicích proběhla rekonstrukce kulturní památky z roku 1901, ve které vzniklo první herecké muzeum v Čechách. Najdeme zde stálou výstavu hereckých legend a pravidelné sezónní expozice. Součástí muzea je komorní kinosál, chodník slávy a herecká kolonáda. K dobré pohodě návštěvníků přispívá teplo, které do objektu přivádí čtyři tepelná čerpadla vzduch-voda DYNAMIC.

Za celým projektem stojí od nápadu po realizaci režisér Tomáš Magnusek, kterému se podařilo zpřístupnit muzeum v květnu 2017. Objekt muzea nese název „Herecký dům Viktorka“ a stal se novou turistickou zajímavostí na Náchodsku. Návštěvníkům je k dispozici muzeum, stylová restaurace, víceúčelový sál, penzion s wellness a zázemím pro hosty.

Návrh tepelných čerpadel PZP

Instalovaným zdrojem tepla pro vytápění, ohřev teplé vody a ohřev vody v bazénu je kaskáda čtyř tepelných čerpadel vzduch-voda HP3AWX16D. V objektu je nízkoteplotní kombinovaný otopný systém s podlahovým a stěnovým vytápěním a doplňkovými otopnými tělesy.

Tepelná bilance objektu:

 • venkovní výpočtová teplota -17°C
 • počet topných dnů 292 dnů
 • průměrná teplota v topném období 4,8°C
 • průměrná vnitřní teplota 20,8°C
 • tepelný výkon (tepelná ztráta) objektu 71,3 kW

Vypočtená roční potřeba tepla:

 • roční potřeba tepla na vytápění 164 MWh
 • roční potřeba tepla na přípravu TeV 63 MWh
 • roční potřeba tepla na ohřev bazénu 43 MWh
 • celková vypočtená roční potřeba tepla 270 MWh

Tepelná čerpadla AWX DYNAMIC jsou navržena ve venkovním kompaktním provedení monoblok s invertorovou technologií. Každé tepelné čerpadlo disponuje vysokým sezónním topným faktorem až 4,94. Toto zařízení dosahuje vysoké efektivity nejenom řízením výkonu kompresoru, ale také přizpůsobením otáček ventilátoru a oběhového čerpadla. Velmi tichého chodu je dosaženo speciálně navrženými lamelami, použitím ultratichého EC ventilátoru a díky dokonale akusticky izolované kompresorové části.

Hodnoty hluku tepelného čerpadla AWX DYNAMIC jsou hluboko pod limitními hodnotami. Akustický tlak ve vzdálenosti 3 m od jednotky HP3AWX16D je 39 dB.

Strojovna je rozdělena na dvě teplotní úrovně:

 • Vysoký teplotní spád 50/40°C pro okruh otopných těles, vzduchotechniky, stěnového vytápění a ohřevu bazénové vody. Do systému je vřazena akumulační nádrž o objemu 300 l.
 • Nízkoteplotní spád 40/32°C pro podlahové vytápění (1.PP, 1.NP, 2.NP a 3.NP). Do systému je vřazena akumulační nádrž o objemu 800 l.

Zdroj tepla je rovněž využit pro přípravu teplé vody. Ve strojovně jsou osazeny dva nepřímotopné zásobníkové ohřívače teplé vody, každý o objemu 750 l. Doplňkovým zdrojem tepla je elektrický přímotopný kotel. Hydraulické propojení tepelných čerpadel se strojovnou je provedeno v předizolovaném potrubí uloženém v nezámrzné hloubce.

Rostoucí požadavky na co nejúspornější způsoby vytápění a ohřev užitkové vody vedou k nárůstu instalací tepelných čerpadel. Tepelná čerpadla PZP se díky jejich spolehlivosti stávají již 25. rokem žádaným zdrojem tepla nejen v domácnostech. Jelikož jde o zcela automatický a bezobslužný topný systém s velmi komfortním ovládáním, lze ho instalovat v rodinných a bytových domech nebo v komerčních budovách různého charakteru (administrativní budovy, sportovní areály, hotely, školy, atd.).

Nezávazná poptávka

Máte zájem o nezávaznou cenovou kalkulaci tepelného čerpadla? Vyplňte náš formulář a pošlete nám nezávaznou poptávku.

Poslat nezávaznou poptávku

Potřebujete radu?

+420 494 664 203

info@pzpheating.cz

Napište nám Váš dotaz rádi vyřídíme.

Položky označené * jsou povinné


Zasláním formuláře souhlasíte s uchováváním osobních údajů v souladu s ustanovením § 5, odst. 2 zákona č.101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů. Souhlasíte s tím, aby Vaše osobní údaje, které tímto poskytujete naší společnosti , byly zpracovány a vedeny v elektronické databázi, pouze pro účely výběrových řízení a maximálně po dobu 1 roku. Souhlas může být kdykoliv písemně nebo elektronicky odvolán.