Základní škola Malý Újezd s využitím tepelného čerpadla vzduch-voda typu DYNAMIC

Základní informace o instalaci tepelného čerpadla

Tepelné čerpadlo: vzduch-voda HP3AWX 16 DYNAMIC
Místo realizace: Malý Újezd, Středočeský kraj
Rok instalace: 2018
Tepelná ztráta: vypočtená tepelná ztráta 21 kW (při -13°C)
Otopná soustava: kombinovaná se spádem 50°C/45°C
Ohřev teplé vody: připraven
Příslušenství: akumulační nádoba 500 l, záložní elektrokotel 4 x 6,0 kW
Využití: vytápění, možnost ohřevu teplé vody
Další technologie:  

Pošlete nám nezávaznou poptávku

Můžete nám také poslat poptávku nebo se na cokoliv zeptat pomocí jednoduchého formuláře.

Poslat poptávku

Popis instalace tepelného čerpadla DYNAMIC

Navýšení kapacity základní školy Malý Újezd bylo vyvoláno dlouhodobým nárůstem počtu dětí školního věku. Obec tuto situaci vyřešila výstavbou nového, samostatně stojícího pavilonu přímo na zahradě areálu školy. Dvoupodlažní budova je postavena v pasivním energetickém standardu a pro vytápění využívá tepelné čerpadlo PZP vzduch-voda DYNAMIC. Stavba byla nominována na prestižní ocenění za rok 2018 - Nejlepší pasivní a úsporná budova.

V novém pavilonu školy jsou vybudovány tři nové učebny. Dále sborovna, kabinety, sociální zařízení, jídelna, školní šatny, zázemí školníka, úklidové a skladové prostory a technické zázemí. Nová stavba je kompletně bezbariérová. Koncepce stavby je kompletně v duchu udržitelného stavění, tj. snížení provozní i energetické náročnosti.

Návrh tepelného čerpadla

Projektová dokumentace řešila zařízení pro vytápění stavby a ohřev teplé užitkové vody.

Výsledná tepelná bilance:

  • tepelné ztráty objektu 13,67 kW
  • topný výkon podlahového vytápění 15,33 kW
  • topný výkon otopných těles (rezerva) 1,89 kW
  • ohřev větracího vzduchu 3,50 kW
  • Celkem (max.) 20,72 kW

Potřeba tepla na vytápění objektu při uvažovaném nepřerušovaném provozu bude cca 131 GJ/rok, spotřeba energie bude cca 36,48 MWh/rok.

Zdroj tepla

Zdrojem tepla je tepelné čerpadlo vzduch-voda HP3AWX16D. Tepelné čerpadlo převážnou část provozu zajišťuje vytápění (podlahové), ohřev teplé vody a ohřev větracího vzduchu. Instalováno je tepelné čerpadlo s modulovaným rozsahem výkonu od 6,3 do 22,0 kW při podmínkách A7/W35.

Tepelná čerpadla výrobní řady DYNAMIC jsou navržena ve venkovním kompaktním provedení monoblok s invertorovou technologií. Každé tepelné čerpadlo disponuje vysokým topným faktorem až 5,06. Hodnoty hluku tepelného čerpadla PZP DYNAMIC jsou hluboko pod limitními hodnotami. Akustický tlak ve vzdálenosti 3 m od jednotky HP3AWX 16 DYNAMIC je 35 dB.

Nastavení parametrů tepelného čerpadla a topného systému je prostřednictvím dotykového displeje snadné a intuitivní. Provozní stavy a hodnoty, jako i například topný faktor, přehledně zobrazuje sedmi palcový barevný displej. Součástí dodávky je elektrický rozváděč, který zastává funkci řídicí a funkci silového rozváděče. Kromě řízení vlastního provozu tepelného čerpadla, rovněž zajišťuje řízení a regulaci celého vytápěcího systému.

Tepelné čerpadlo je napojeno na akumulační nádobu o objemu 500 l. Z akumulačního zásobníku je topná voda do topného systému odebírána pomocí oběhových čerpadel. V akumulačním zásobníku jsou dále instalována elektrická topná tělesa o výkonu 4 x 6 kW, která slouží jako záložní (bivalentní) zdroj.

Pošlete nám nezávaznou poptávku

Můžete nám také poslat poptávku nebo se na cokoliv zeptat pomocí jednoduchého formuláře.

Poslat poptávku

Nezávazná poptávka

Máte zájem o nezávaznou cenovou kalkulaci tepelného čerpadla? Vyplňte náš formulář a pošlete nám nezávaznou poptávku.

Poslat nezávaznou poptávku

Potřebujete radu?

+420 733 166 183 - servis

info@pzpheating.cz

Napište nám Váš dotaz rádi vyřídíme.

Položky označené * jsou povinné


Zasláním formuláře souhlasíte s uchováváním osobních údajů v souladu s ustanovením § 5, odst. 2 zákona č.101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů. Souhlasíte s tím, aby Vaše osobní údaje, které tímto poskytujete naší společnosti , byly zpracovány a vedeny v elektronické databázi, pouze pro účely výběrových řízení a maximálně po dobu 1 roku. Souhlas může být kdykoliv písemně nebo elektronicky odvolán.