Kvalita spojuje, nový pavilon ZŠ s tepelným čerpadlem PZP

Navýšení kapacity základní školy Malý Újezd bylo vyvoláno dlouhodobým nárůstem počtu dětí školního věku. Obec tuto situaci vyřešila výstavbou nového, samostatně stojícího pavilonu přímo na zahradě areálu školy. Dvoupodlažní budova je postavena v pasivním energetickém standardu a pro vytápění využívá tepelné čerpadlo PZP vzduch-voda DYNAMIC. Stavba je nominována na prestižní ocenění za rok 2018 - Nejlepší pasivní a úsporná budova.

Tato soutěžní přehlídka oceňuje nejzajímavější úsporné budovy s velmi nízkou energetickou náročností na území České republiky. Cílem je představit široké veřejnosti moderní české stavby 21. století a ocenit nejlepší úsporné projekty současnosti.

V novém pavilonu školy jsou vybudovány tři nové učebny. Dále sborovna, kabinety, sociální zařízení, jídelna, školní šatny, zázemí školníka, úklidové a skladové prostory a technické zázemí. Nová stavba je kompletně bezbariérová. Koncepce stavby je kompletně v duchu udržitelného stavění, tj. snížení provozní i energetické náročnosti.

 
vyrobilo NetAction.cz