Kotlíkové dotace budou pokračovat druhou vlnou, štěstí bude přát připraveným ...

Stále ještě uvažujete o dotované výměně kotle za nový úspornější způsob vytápění, který bude zároveň šetrnější k životnímu prostředí? Pak byste měli zpozornět. Úvodní vlna začala ve většině krajů na sklonku roku 2015 a přinesla sebou enormní zájem o dotaci na výměnu kotle na tuhá paliva za tepelné čerpadlo. Zájem o kotlíkovou dotaci byl v některých krajích takový, že po několika dnech musel být příjem žádostí zastaven z důvodu vyčerpání finančních prostředků.

Stihnu letos ještě kotlíkovou dotaci?

Protože ve většině krajů bude vypsána další výzva, má každý žadatel po splnění podmínek pro získání kotlíkové dotace slušnou šanci dotaci získat. Kotlíková dotace ve Středočeském kraji bude pravděpodobně řádně ukončena dne 15. 9. 2016, kdy bude možné naposledy podat žádost o kotlíkovou dotaci. Královéhradecký, Pardubický a Plzeňský kraj bude pokračovat v příjmu žádostí ještě v září tohoto roku.

Kdy vyměnit starý kotel za tepelné čerpadlo?

Z pohledu dotace budou s velkou mírou jistoty akceptovatelné všechny uznatelné náklady vzniklé po 15. 7. 2015. Tedy pokud vyměníte kotel dnes, kdy skončila první výzva a druhá teprve bude vypsána, bude podle dostupných informací možné zažádat o refundaci poměrné části prostředků nazpět v nadcházející výzvě. Tato varianta má však úskalí v nejistotě, zda bude žadateli vyhověno, lépe řečeno, zda stihne podat žádost včas. Druhou možností je v prvním kroku podat žádost o dotaci a počkat na stanovisko příslušného krajského úřadu. Na základě potvrzení o rezervaci prostředků následně realizovat výměnu.

Výše podpory

  • Výše dotace je od 70 do 85 %, maximální uznatelné náklady jsou 150.000,- Kč.
  • Uznatelnými náklady jsou výměna zdroje tepla vč. otopné soustavy a souvisejících stavebních prací a projektové dokumentace.
  • Pro tepelná čerpadla je stanovena výše podpory 80 % způsobilých výdajů, tj. 120.000,- Kč. Ve vybraných lokalitách se zhoršenou kvalitou ovzduší je výše podpory 85 % způsobilých výdajů, tj. 127.500,- Kč.
  • Náklady na „mikro“ energetická opatření mohou tvořit max. 20.000,- Kč (z maximálně možných 150.000,- Kč).

Základní podmínky

  1. Výměny kotlů mohou být realizovány pouze v rodinných domech.
  2. Veškeré tepelné zdroje musí splňovat Směrnici o Ekodesignu.
  3. Dotace budou občanům poskytovat kraje.
  4. Pokud dům nesplňuje min. energetickou třídu C, je nutné realizovat některá stanovená mikro-energetická opatření.

 

Za 25 let působení na trhu přesně víme, jaká technická řešení fungují a co můžeme zájemcům o tepelné čerpadlo doporučit. Poradíme Vám, jak vybrat vhodné zařízení pro Váš dům. Zasláním nezávazné poptávky na tepelné čerpadlo PZP nemáte co ztratit.

Přehled našich registrovaných výrobků včetně SVT kódů naleznete níže. Přikládáme také aktuální přehled krajů a podmínek.

Zeptejte se nás:

Položky označené * jsou povinné.
Vaše jméno:
* Váš e-mail:
Váš telefon:
Město:
* Váš dotaz:
Antispamová ochrana


Odesláním tohoto formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů. 
vyrobilo NetAction.cz