Další vlna kotlíkových dotací

Ve druhé výzvě kotlíkových dotací rozdělí ministerstvo životního prostředí mezi majitele rodinných domů v ČR 3,4 miliardy korun a počítá s výměnou až 35 tisíc starých kotlů například za tepelné čerpadlo. Výše podpory může dosáhnout až 127 500 Kč. Kotlíkové dotace fungují na rozdíl od dřívějších dotačních programů velmi dobře a dotaci může získat prakticky každý, kdo se přihlásí a splní relativně jednoduché podmínky.

Poprvé také kraje zareagovaly na doporučení ministerstva a bude možné podávat žádosti o kotlíkové dotace elektronicky, komfortněji z domova od svého počítače, bez front před krajskými úřady. Mezi způsobilé výdaje je možné zahrnout nejen náklady na pořízení zdroje a jeho instalaci, ale také náklady na novou otopnou soustavu či její rekonstrukci včetně regulace a měření.

Letošní podzim tedy bude pro výměnu stávajících neekologických zdrojů vytápění zásadním obdobím. Jako první začal přijímat žádosti o nové zdroje vytápění Karlovarský kraj. Hned v závěsu 5. 9. kraj Moravskoslezský a 21. 9. kraj Zlínský. Začátkem října 2017 se připojí kraj Středočeský a 30. 10. zahájí příjem žádostí kraje: Královéhradecký, Pardubický, Jihočeský, Plzeňský a Olomoucký. Zbývající kraje (Vysočina, Liberecký a Ústecký) také plánují příjem žádostí v druhé polovině roku 2017, ale přesný termín zatím není znám.

 
vyrobilo NetAction.cz