Jaký typ tepelného čerpadla je pro mne nejvhodnější?

Snad nejčastější otázka, kterou pokládají zájemci o tepelné čerpadlo je, který typ tepelného čerpadla by si měli pořídit. Existují 3 základní typy tepelných čerpadel: vzduch-voda, země-voda a voda-voda. Jednotlivé typy čerpadel mají následující výhody:

Tepelná čerpadla vzduch-voda

Nejprodávanějším typem tepelného čerpadla, které odpovídá klimatickým podmínkám v České republice, jsou tepelná čerpadla vzduch- voda.

Velkou výhodou tepelných čerpadel vzduch-voda je pořizovací cena, rychlá návratnost investic vzhledem ke snadnější instalaci. Není potřeba mít k dispozici pozemek a instalace tepelného čerpadla se obejde bez zemních prací. Je možné jej využít jak na topení, tak na ohřev vody.

Tepelná čerpadla země-voda

Tato tepelná čerpadla nadchnou stabilním topným výkonem, který je mnohem méně závislý na  teplotě vzduchu, a jsou vhodná zejména pro chladnější oblasti.

Tepelná čerpadla voda-voda

Tepelná čerpadla voda-voda mají stálý topný faktor (COP) a stálý tepelný výkon. Vhodná jsou zejména pro oblasti s větším množstvím spodních vod.

Chcete vědět, jaký typ a výkon čerpadla jsou pro Vás nejvhodnější? Rádi Vám na tuto otázku odpovíme. Vyplňte nezávazný poptávkový formulář. Ozveme se Vám co nejdříve.

Napište nám o kalkulaci nezávazně a zdarma
 
vyrobilo NetAction.cz